Fotogalerija
PRIMOŽEVA NEDELJA NA KREMENU IN BLAGOSLOV TRAKTORJEV 2025
Minula nedelja je bila binkoštna in hkrati Primoževa nedelja na Kremenu, ki za naš kraj predstavlja lep praznik. Sončen in vroč dan je privabil lepo število ljudi iz okoliških vasi, ki so se udeležili sv. maše ob godu sv. Primoža in Felicijana.
Še pred tem se je pri cerkvi zbralo veliko traktoristov s svojimi traktorji, saj je bil v okviru Društva vingoradnikov Sremič organiziran tudi njihov blagoslov. Tega je opravil župnik g. Alojz Kačičnik z namenom, da bi delo z njimi skozi celo leto potekalo uspešno in predvsem varno. Veseli smo bili, da nas je s svojim obiskom počastil tudi podžupan Mestne občine Krško Dejan Žnideršič, ki je ob koncu sv. maše vse lepo pozdravil.
Tako kot vsako leto je po uradnem delu sledila pogostitev z okusno hrano in hladno vinsko kapljico, za dobro voljo pa so poskrbeli harmonikarji Tonija Sotoška ter člani društva sremiških vinogradnikov s svojimi inštrumenti. Kot obljubljeno pa so nas s svojim obiskom počastili tudi člani Bohorske konjenice, ki so poskrbeli za navdušenje med obiskovalci.
Napisala: Breda Pleterski
Objava v Posavskem Obzorniku:
POLETNA OPRAVILA V VINOGRADU
V torek, 27 maja, smo se vinogradniki dobili v kleti Bostele, kjer smo se udeležili delavnice Poletna dela v vinogradu. Delavnico je vodil g. Jernej Martinčič iz KGZS Novo mesto. Skozi praktičen prikaz nam je pokazal kaj vse moramo postoriti v naših vinogradih, povedal nam je kakšne so aktualne smernice glede zelenih del v vinogradu ter skozi svoje izkušnje podal nekaj nasvetov kako najbolj optimalno pripraviti vinsko trto za letošnjo trgatev in ohranitev dobre kondicije za prihodnja leta. Po koncu predavanja nas je gostitelj Vili Bostele pogostil z penino, domačimi jagodami ter ostalimi prigrizki.
7. TRADICIONALNI VINOGRADNIŠKI POHOD DV SREMIČ
V sklopu praznovanja praznika Mestne občine Krško smo se v letošnjem letu v Društvu vinogradnikov Sremič odločili, da že sedmo leto zapored organiziramo vinogradniški pohod s degustacijami lokalnih vin naših vinogradnikov. V nedeljo, 25. maja, smo se vinogradniki in vsi ljubitelji vin in pohodov zbrali pri gasilskem domu Velik Kamen, od koder smo ob deveti uri zjutraj štartali do naše prve degustacije. Pri zidanici Sonce, malo izven Koprivnice, nas je pričakal lastnik in član našega društva g. Karl Vertovšek. Poleg degustacije njegovih vin nas je lepo postregel še s slanimi prigrizki, zaradi katerih smo uspeli poskusiti še kakšen vzorec več, kot bi ga sicer. Pot smo nadaljevali po vrhu griča na drugo stran in nato po asfaltni cesti do naslednjega vinogradnika g. Boruta Šibile. Ob prihodu nas je pričakalo šilce dobrodošlice, potem pa smo lahko degustirali vsa lastnikova vina, ki so bila odlična. Seveda ni manjkalo dobrih prigrizkov, zaradi katerih smo že malce zamujali nazaj do gasilskega doma, saj nas je pri domu že čakala topla malica, golaž, katerega je pripravil g. Damjan Golob iz gostilne Ribnik Brestanica. Ob okusni malici smo nazdravili tudi s kozarčkom ali dvema naše prelepe žlahtne kapljice, tako da se je druženje zavleklo v popoldanske ure. Na pohodu je sodelovalo kar pedeset vinogradnikov, kar nas je zelo razveselilo, hkrati pa je to dobra napoved za jesenski pohod moštov, ki ga bo letos prvič organiziralo naše društvo.
