Fotogalerija
ZAČETEK LETA V DRUŠTVU
V sredo, 22. januarja 2025, smo se vinogradniki ob 16.00 zbrali pri Izletniški kmetiji Glas, kjer sta nas pričakala mraz in gosta megla. Ampak malo slabše vreme nas ni ustavilo, da se ne bi prvič v letu 2025 skupaj podružili. Kot se spodobi smo pričeli z najbolj veselim delom in to je bilo praznovanje praznika sv. Vincenca, ki naznanja pričetek nove sezone del v naših vinogradih. Na pričetku je predsednik Kristijan Lanšček povedal nekaj uvodnih misli, v nadaljevanju pa je besedo prevzel g. Alojzij Kačičnik, župnik župnije Videm Krško. Ta je najprej predstavil pomen praznia sv. Vincenca, nato pa ob krajši molitvi blagoslovil vinsko trto in vinogradnike. Ob koncu sta gostitelj Milan Glas in podpredsednik Matej Resnik simbolično izobesila klobase, naredila prvo rez vinske trte in jo nato, za boljšo rast in rodnost, zalila z vinom.
Drugi del smo rezerviral za delavnico rezi vinske trte. Iz Kmetijsko gozdarskega zavoda Novo mesto nas je obiskal g. Jernej Martinčič, strokovnjak za vinogradništvo. Ta nam je skozi praktičen prikaz in predajo teoretičnega znanja skušal predstaviti pravilen način rezi vinske trte.
Ker nas je zunaj že malce na zeblo, smo se po končani delavnici prav vsi z veseljem preselili v notranje prostore. Ob 17. uri smo pričeli z vsakoletnim občnim zborom članov Društva vinogradnikov Sremič. Besedo je prevzel predsednik in s pomočjo blagajnika Sama Plaznika in predsednika nadzornega odbora Gregorja Pleterskega predstavil vsa poročila in predloge. Zbor članov je vse predloge in poročila potrdil soglasno z dvigom rok in tako smo občni zbor zaključili malo pred šesto uro. Ker društvo niso samo delavnice, predavanja in občni zbori, smo preostanek večera izkoristili za druženje, obilno malico ter kakšen kozarček dobre vinske kapljice.
Predstavitev strojev - INO

ANTONOV KONCERT 2025

