Fotogalerija
28. PRAZNIK VINA OB BIZELJSKO - SREMIŠKI TURISTIČNI VINSKI CESTI
V sredo, 5. aprila se je v gostišču Ribnik Brestanica odvil že 28. praznik vina ob Bizeljsko - Sremiški turistični vinski cesti. Na praznovanju se nas je zbralo skoraj sto članov društva in ostalih ljubiteljev žlahtne kapljice, kar je organizatorje kar malce presenetilo, vendar so poskrbeli, da je bilo mesta čisto za vse.
Na začetku je predsednik Kodela vse prisotne lepo pozdravil in se zahvalil vsem, ki so s svojim vzorcem vina sodelovali na ocenjevanju vin Društva vinogradnikov Sremič in dejal, da na tak način najbolje preverimo stanje našega vina, hkrati pa tudi podpiramo delovanje našega društva. V nadaljevanju je predal besedo ga. Ivanki Badovinac, ki je vodila degustacijo enajstih zmagovalnih vzorcev vin. Vsi zbrani so vina poskusili ter zraven vneto poslušali komentarje, ki jih je povedala ga. Badovinac. Vse vzorce vin je pohvalila in povedala, da so zasluženo zmagovalci v svojih katergorijah, a hkrati vse prisotne opozorila naj spremljajo svoja vina, saj je bil letošnji letnik težak za pridelavo, kar se je na ocenjevanju pri nekaterih vzorcih tudi opažalo.
Pred slavnostno podelitvijo je predsednik besedo predal županu Mestne občine Krško, g. Janezu Kerinu, ta se je zahvalil za povabilo in povedal nekaj vzpodbudnih besed vsem prisotnim za letošnjo sezono. Sledila je podelitev, kjer so župan Kerin, predsednik Kodela ter ga. Badovinac podelili priznanja in nagrade vsem zmagovalnim vinom.
Praznik vina se je po skupinskem fotografiranju končal z okusnim bogračem, ki ga je pripravil g. Damjan Golob, ter, kot se za vinogradnike spodobi, kozarčkom ali dvema dobrega vina.
Članek v Posavskem Obzorniku: Sremiški vinogradniki obeležili že 28. praznik vina
OBČNI ZBOR DRUŠTVA VINOGRADNIKOV SREMIČ 2023
V petek, 3. marca, smo se člani Društva vinogradnkov Sremič zbrali na izletniški kmetiji Glas, kjer smo izvedli redni občni zbor članov. V letošnjem letu je bila udeležba malce skromnejša, še vedno pa se nas je zbralo 41. Skozi občni zbor smo slišali in potrdili poročilo o delu društva za leto 2022, finančno poročilo za leto 2022 ter plan dela za letošnje leto. Prav tako smo potrdili predloge upravnega odbora za lokacije strokovne ekskurzije, vinogradniškega pohoda ter postavljanje klopotca.
Občni zbor smo zaklučili s krepo malico, kozarčkom žlahtne kaplice in druženjem.
VODENA DEGUSTACIJA MLADIH VIN LETNIK 2022
V torek, 7 februarja, smo se ob 17.00 uri dobili v gostišču Ribnik Brestanica, kjer se je odvil dogodek vodene degustacije vin letnika 2022. Na začetku je besedo prevzel g. Primož Dececco iz podjetja, ki se ukvarja z živilsko tehnologijo ter nam malo bolj podrobno predstavil enološka sredstva in pripomočke, ki nam lahko pomogajo pri našem delu v kleteh.
V nadaljevanju pa je g. Andrej Bajuk iz KGZS Novo mesto začel z vodeno degustacijo izbranih vzorcev vin. Izbrani in predstavljeni so bili predvsem vzorci z napakami, ki jih je g. Andrej prepoznal, opisal in predstavil kako dotično napako popraviti.
Delavnica je služila kot priprava na 28. ocenjevanje vin ob prihajajočem Prazniku vina Društva vinogradnikov Sremič, na katerega upamo da boste svoj vzorec prinesli tudi vi in tako podprli naše društvo.
